TchiboŽivotný štýl

Varíme zdravo: Pomocníci pre zdravú výživu

Už ste niekedy držali pôst? Chceli sme to zistiť a preto sme sa  na to spýtali našich zákazníkov s TchiboCard. A dozvedeli sme sa: nie je pôst ako pôst. Od nejedenia mäsa cez ozdravný pôst až po znižovanie množstva odpadu: možností, ako sa správať udržateľne, pokiaľ ide o správnu výživu a ohľaduplný prístup k životnému prostrediu, je celý rad. Naše šikovné kuchynské pomôcky ponúkajú skvelú podporu a umožňujú pripraviť nové pokrmy ľahko a rýchlo. Pozrite sa s nami!

Kolekciu „Varíme zdravo: Pomocníci pre zdravú výživu“ nájdete v predajniach Tchibo od 15. februára 2021 alebo v Tchibo kútikoch v obchodných reťazcoch od 16. februára 2021. Pre držiteľov TchiboCard bude dostupná online už od 9.2.2021.

Zdravé varenie

Malý multifunkčný hrniec s  1,5 litrovou nádobou s nepriľnavým povrchom, vrátane nástavcov na prípravu jedla v pare rýchlo pripraví aj ryžu či ovsenú kašu. Exkluzívne online na www.tchibo.sk. Odporúčaná cena: 44,99 €.

Pre všetky zmüsly

Silikónová forma na domáce müsli tyčinky, dva kusy v balení. Odporúčaná cena: 7,99 €.

Na domáci jogurt

Elektrický jogurtovač so 7 pohárikmi, každý s objemom cca 200 ml. Exkluzívne na www.tchibo.sk. Odporúčaná cena: 34,99 €.

Nielen pre vegánov

Opakovane použiteľné vrecko na prípravu orechového mlieka zo 100 % biobavlny. Odporúčaná cena: 7,99 €.

Domáce orechové mlieko: Ako na to?

Namočte 200 g orechov na 12 hodín do vody, potom vodu zlejte a do nádoby nalejte cca 1 liter čistej vody. Rozmixujte tyčovým mixérom dohladka, potom tekutinu sceďte do vysokej nádoby cez na to určené vrecko a dobre vyžmýkajte. V chladničke vydrží 3 až 5 dní.

Takto pripravíte aj mandľové mlieko.

Tri pomôcky v jednom

Profesionálna sada pomôcok na pečenie: krájač cesta so stupnicou, špachtľa s vlnovkovým okrajom a silikónová stierka dajú pečeniu nový rozmer. Odporúčaná cena: 11,99 €.

Ručná výroba

Ošatka na kysnutie chleba je ručne pletená z prírodného pediga. Bavlnenú utierku je možné použiť na zakrytie alebo ako vložku do ošatky. Odporúčaná cena: 12,99 €.

Miesto pre chlieb

Chlebník zo stabilného plastu s protišmykovými silikónovými nožičkami a s praktickou doskou na krájanie. Odporúčaná cena: 27,99 €.

Aby zostal dlho čerstvý

Vrecúško na chlieb z čistej bavlny pomáha uchovať chlebík čerstvý o niekoľko dní dlhšie a zároveň ním bojujete proti nadbytočnému odpadu. Odporúčaná cena: 7,99 €.

Nestarnúci smalt

Forma z trojnásobne smaltovaného kovu s vnútorným vyberateľným roštom je vhodná do rúry. Odporúčaná cena: 19,99 €.

Prečo smalt?

  • je odolný voči korózii a tak vydrží celý život
  • je vhodný do umývačky riadu, čím šetrí váš čas
  • nemení chuť pripravovaných jedál

Univerzálne trio

Tri sklenené zapekacie formy sú bez veka vhodné do rúry aj mikrovlnnej rúry, s vekom poslúžia na uchovávanie potravín. Exkluzívne na www.tchibo.sk. Odporúčaná cena: 19,99 €.

Pitný režim To-Go

Dvojstenná karafa na vodu s objemom cca 400 ml a vyberateľným sitkom z ušľachtilej ocele na čerstvé ovocné a zeleninové kúsky alebo čaj. Odporúčaná cena: 24,99 €.

Užitočné informácie o spoločnosti Tchibo

Tchibo patrí k najväčším výrobcom kávy na svete a je vedúcou firmou na trhu praženej kávy na mnohých európskych trhoch. Tchibo je rovnako jedným z najväčších medzinárodne pôsobiacich maloobchodných predajcov. Jedinečný obchodný model spoločnosti Tchibo prepája pod mottom „Objavte jedinečný svet Tchibo“ kávovú expertízu a týždenne nové tematické kolekcie spotrebného tovaru. Svoje výrobky ponúka Tchibo prostredníctvom viackanálového distribučného systému, ktorý tvorí sieť kamenných predajní Tchibo a internetový obchod www.tchibo.sk. Spoločnosť bola založená v roku 1949 v nemeckom Hamburgu, kde má svoje ústredie.

V Slovenskej republike pôsobí prostredníctvom TCHIBO SLOVENSKO spol. s r.o. od roku 1991 v segmente praženej a instantnej kávy pod známymi značkami Tchibo, Eduscho a Davidoff Café. Od roku 2008 rozvíja TCHIBO SLOVENSKO na slovenskom trhu obchodnú činnosť zameranú na predaj spotrebného tovaru Tchibo. Každý týždeň je uvedená do predaja nová kolekcia asi 30 výrobkov na určitú tému vo výbornom pomere ceny a kvality. Témy sa v priebehu roka striedajú a postupne zahŕňajú všetky oblasti: od kuchyne cez módu, šport, elektroniku, hračky, šperky až po záhradu. Kolekcie sú limitované a predávajú sa vždy výlučne do vypredania zásob alebo obmedzenú dobu. Popri týchto týždenne nových limitovaných kolekciách ponúka Tchibo aj dizajnovú kolekciu výrobkov na pôžitok z kávy, ktorá je súčasťou stálej ponuky siete obchodov Tchibo. Tchibo nezabúda ani na milovníkov domácej kvalitnej kávy – s domácim kávovarom Cafissimo alebo plnoautomatickým kávovarom na zrnkovú kávu Esperto Caffé či Esperto Latte si svoju obľúbenú šálku kávy môžete dopriať v pohodlí domova rýchlo, ľahko a profesionálne.

Spoločnosť Tchibo podniká zodpovedne. Dlhodobo sa angažuje v mnohých projektoch zameraných na trvalo udržateľnú produkciu kávy, bavlny či dreva a zaistenie zodpovedajúcich pracovných a životných podmienok malopestovateľov a pracovníkov v továrňach. Aktívne pomáha riešiť otázky ako globálne otepľovanie, ohľaduplné hospodárenie s vodou, pôdou, energiami a zdrojmi, zaobchádzanie s odpadom či zachovanie biodiverzity. Zapája sa do činnosti mnohých miestnych komunít.


Fotogaléria