Máte chorľavé deti či alergika? V tom prípade sa zamerajte aj na steny!

Alergie a pretrvávajúce ochorenia môžu spôsobovať aj mikroorganizmy na stenách.
Foto: Shutterstock

Ak ste vy či vaše deti každú chvíľu chorí, alebo máte alergické príznaky aj vtedy, keď je už dávno po peľovej sezóne, príčinou môžu byť aj vaše steny. A to aj vtedy, ak vyzerajú čisto a v poriadku.

Nekonečná nádchy, upchatý nos, zápaly spojiviek, ekzémy až astma sú príznaky alergie, ktorú môžu spôsobiť plesne, ale aj roztoče či iné mikroorganizmy. Tie sa usádzajú nielen na šatách a nábytku, ale aj tam, kde na to nikto nemyslí – na stenách vašich izieb. Tie sú plné rôznych mikroorganizmov, medzi ktorými sa dá nájsť aj zlatý stafylokok alebo pseudomonas, ktorý spôsobuje zápaly pľúc či močových ciest či klebsiella, zodpovedná za horúčkovité ochorenia. Oproti nim majú plesne pre nás jednu „výhodu“ – vidíme ich a môžeme s nimi bojovať.

Plesne na stenách sú viditeľné, mikroorganizmy nie. Foto: Shutterstock

Prevencia je aj v tomto prípade účinnejšia než odstraňovanie neželaných nájomníkov našich stien. V príbytkoch alergikov a chorľavých ľudí preto často koberce, záclony a čalúnený nábytok nahradia čističky vzduchu a pohlcovače vlhkosti koberce. To je však len jedna časť boja s kolotočom ochorení a pretrvávajúcou alergiou. Pravidelné vetranie vám pomôže eliminovať vznik a rast plesní na stenách, pred baktériami vás však neochráni. Niektoré dokonca dokážu prežiť s vami v spálni, obývačke, kuchyni či v pivnici aj dva roky! Pravidelná dezinfekcia stien a maľovanie každé 2 – 3 roky je tiež jednou z možností, no ide to aj jednoduchšie.

Efektívnejšie a ekonomickejšie riešenie sa volá PRIMALEX BACTERIA RESIST. Náter s aktívnymi iónmi striebra zabraňuje vzniku plesní, usádzaniu a množeniu baktérií a nepriťahuje prach. Je odolný voči nečistotám a ľahko umývateľný. S takto ošetrenými stenami sa ani rodičia malých detí nemusia obávať, keď ich zlatíčko bude oblizovať steny.

Novinka od Primalexu teda spĺňa aj tie najnáročnejšie hygienické kritériá a preto je PRIMALEX BACTERIA RESIST vhodný do spální, detských izieb, domácností, ale tiež do ordinácií a čakární, do salónov krásy a všade tam, kde je zvýšené riziko choroboplodných zárodkov. Či sa už rozhodnete pre univerzálnu bielu alebo niektorý z elegantných pastelových odtieňov, rozhodne spravíte ďalší krok v ústrety k svojmu pevnejšiemu zdraviu. Novinku PRIMALEX BACTERIA RESIST a ďalšie interiérové a exteriérové nátery spolu s pomôckami na maľovanie a poradenstvom dostanete v predajniach DOM FARIEB a na eshope www.domyfarieb.sk

PRIMALEX BACTERIA RESIST je odolný voči plesniam, baktériám aj špine. Foto: Primalex