Najmenšie ponožky sa už nestrácajú: PLANEO Elektro a značka Beko takto pomohli bábätkám

Pokiaľ k vám nepríde prosba o pomoc, ani netušíte, kde všade je potrebná. Podobne ako v tomto prípade, kde primárka novorodeneckého oddelenia zaklopala na správne dvere.

Náročná situácia v zdravotníctve je všeobecne známy pojem. Netýka sa len lekárov, sestričiek a pacientov, ale aj najmenších detičiek, ktoré práve prišli na svet. Chorí a mierne nezrelí novorodenci na jednotke intenzívnej starostlivosti ležia v inkubátore v špeciálnom polohovateľnom „hniezde“ Neobed. „Momentálne máme iba dva Neobedy, ktoré sme si financovali sami. Pranie týchto hniezd, ako aj ponožiek, čiapočiek a oblečenia pre detičky je cestou centrálnej práčovne zdĺhavé, navyše sa drobné veci strácajú a preto ich sanitárky radšej perú ručne v umývadle na oddelení,“ vysvetlila vo svojej prosbe o sponzorský dar primárka MUDr. Monika Rosoľanková z Novorodeneckého oddelenia II. GPK UNB Ružinov a požiadala PLANEO Elektro o automatickú práčku pre oddelenie.

Bábätkám na Antolskej už perú a sušia vecičky v novej práčke so sušičkou Beko.

Spoločnosť FAST Plus, a.s, ktorej obchodnou značkou je PLANEO Elektro, oslovila dodávateľa bielej techniky Beko. „Na tento účel Beko poskytlo hneď dve automatické práčky so sušičkou HTV 8736 XS0. Keďže v Ružinove už medzitým požadovanú pomoc dostali, tieto dva spotrebiče smerovali na novorodenecké oddelenie do Petržalky na Antolskú a na Kramáre, kde ich tiež potrebovali,“ hovorí marketingový riaditeľ PLANEO Elektro Martin Siblík.

Roman Kantor, generálny riaditeľ Beko pre Česko a Slovensko, považuje dar zároveň za vyjadrenie vďaky zdravotníkom. „Značka Beko vyrába domáce spotrebiče od práčiek až po kávovary. Na Slovensku je známa už viac než 15 rokov a spoločnosť FAST Plus, a. s., je jednou z jej hlavných distribútorov. Sme veľmi radi, že sme mohli spolu s FAST Plus pomôcť tam, kde to má zmysel. Personál nemocníc má náročnú, ale nenahraditeľnú prácu a preto si vždy ceníme príležitosť, keď môžeme aspoň trocha uľahčiť ich prácu a touto peknou formou im poďakovať za obetavosť a starostlivosť.“

Práčka so sušičkou Beko pomáha aj personálu na bratislavských Kramároch.

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo nájsť sponzora pre našich malých pacientov. Personálu na novorodeneckých oddeleniach práčky so sušičkou ušetria nielen strácajúce sa oblečenie, ale predovšetkým množstvo času, čím uľahčia náročnú a zodpovednú prácu pri starostlivosti o najmenších človiečikov,“ dodáva iniciátorka akcie, primárka MUDr. Monika Rosoľanková.