Upratovanie s úsmevom? Dajte na radu Dávida, držte sa tohto plánu a máte to hotové do hodiny!

Upratať celú domácnosť nie je jednoduchá úloha, ani keď máte upratovanie celkom radi.

Na to, aby bol aj váš dom oázou čistoty a útulnosti, však nemusíte denne behať s prachovkou a vysávačom. Čistá domácnosť je výsledkom premyslenej činnosti, ktorá sa dá dokonca robiť udržateľným spôsobom.

Povedzme si to bez prikrášľovania – upratovanie nepatrí medzi najobľúbenejšie činnosti. Veď kto by sa radšej nehral hry, nepozeral seriály, nešiel sa prejsť alebo nakupovať? Keď však pôjdete podľa nášho návodu, upratovanie bude pre vás krátky proces a je dosť možné, že s rýchlym výsledkom vás aj začne baviť. No skôr, než sa doň pustíte, skontrolujte si, či máte doma všetko potrebné – od funkčného vysávača a vrecúšok doň až po čistiace potreby.

Spravte si systém

Ako upratujete? Raz tu, raz tam, potom ešte tamto a výsledkom je upratovanie všade, ale upratané nikde? Upratovanie potrebuje systém a tým je – upratať vždy celú miestnosť a až potom sa vrhnúť na ďalšiu. Začnite porozhadzovanými drobnosťami, potom otvorte okná a kým sa vyvetrá, poutierajte vlhkou handrou prach. V kuchyni naneste čistiace prostriedky na batériu, drez, pracovnú a varnú dosku a kým účinkujú, poupratujte chladničku a potravinovú skrinku. Potom zmyte miesta, kde pôsobil čistiaci prostriedok. Uvidíte, že ak mu doprajete čas, pôjde špina dolu oveľa jednoduchšie.

Podobne zabojujte s nečistotami na WC a v kúpeľni. Kým budú účinkovať čistiace prostriedky, môžete vytriediť kozmetiku a naložiť bielizeň do práčky. Podlahy v celom dome potom povysávajte a umyte v záverečnom finále naraz.

S vysávačom SENCOR All-in-one povysávate a povytierate aj tie najnedostupnejšie časti.

Pravidelnosť vám šetrí čas

Viete, ako často by ste mali upratovať? V kuchyni stačí stačí umyť riad, pracovnú a varnú dosku, v kúpeľni umývadlo, v spálni si usteľte posteľ  a špinavú bielizeň dajte do koša na pranie, z obývačky odneste veci, ktoré tam zostali po pozeraní televízie či iné „artefakty“, ktoré tam nemajú čo robiť. Na záver pozametajte podlahy. Takéto upratovanie máte hotové do hodiny.

Raz do týždňa:

  • Vymeňte posteľnú bielizeň
  • Poutierajte prach a zrkadlá
  • Umyte vaňu, resp. sprchový kút a toaletu
  • Vyčistite vnútro mikrovlnky
  • Zrevidujte potraviny v chladničke
  • Povysávajte a umyte podlahy

Tip od experta na vysávače: Tyčový vysávač SENCOR All-in-one

V súčasnosti sa veľkej obľube tešia prepracované čistiace systémy, ktoré vytláčajú ťažkopádne klasické vysávače,“ hovorí Dávid Mokrý z predajne PLANEO v Prievidzi a dodáva, že k tým najobľúbenejším patrí ľahký bezšnúrový tyčový vysávač SENCOR SVC 0825WH ALL-IN-ONE.Zákazníci oň majú veľký záujem, pretože povysáva a súčasne nahradí aj mop, prachovku, ručný vysávač do auta či zmeták na pavučiny. Motorizovaná kefa CAT & DOG zas uľahčí upratovanie majiteľom domácich chlpáčov,“ opisuje prednosti univerzálneho domáceho pomocníka skúsený predajca a upozorňuje, že na motor vysávača je až 6-ročná záruka. „Vysávač je možné kúpiť aj na splátky a doma ho môžete mať už do hodiny,“ pridáva Dávid výhody nakupovania v sieti PLANEO.

„Ručnú jednotku ľahko odnímete a môžete vysávať napríklad čalúnený nábytok,“ predvádza Dávid použitie vysávača SENCOR All-in-one v praxi.

Raz mesačne

  • Povysávajte nábytok a matrace
  • Oprášte lampy
  • Umyte vnútro chladničky, umývačky a práčky
  • Ak často pečiete, vyčistite rúru

Do 26.3.2023 dostanete v PLANEO 10 % z nákupu späť!

Podľa potreby
Umývanie okien a pranie záclon a závesov závisí od toho, v akom prašnom prostredí bývate. U niekoho je to raz za pol roka, iný musí túto činnosť robiť aj štyrikrát ročne. Popritom utrite aj žalúzie, vyvetrajte vankúše a paplóny.
Nezabudnite ani na pravidelné odstraňovanie vodného kameňa zo spotrebičov. Kým kávovar sa zvykne ozvať sám, rýchlovarnú kanvicu, práčku či umývačku riadu by ste mali ošetriť približne každé 4 mesiace.


Fotogaléria