Český národný pivovar Budějovický Budvar má za sebou rekordný rok 2020

Aj napriek komplikáciám s koronakrízou má český národný pivovar Budějovický Budvar za sebou úspešný rok. Vlani medziročne zvýšil celkovú produkciu piva o 3 % na celkový objem 1,731 milióna hektolitrov, čo je najvyššia celková produkcia  v histórii pivovaru. Tržby Budvaru v roku 2020 tak dosiahli rekordných 2,812 miliárd českých korún, čo je v prepočte vyše 110 miliónov eur.

Dobré obchodné výsledky sa priaznivo premietli aj do hospodárenia podniku. Zisk pred zdanením sa medziročne zvýšil o 2,3 % na hodnotu 371,9 mil. Kč (takmer 14,6 mil. eur), čo je zatiaľ najlepší dosiahnutý výsledok od roku 2001.

V roku 2020 uviedol pivovar aj na slovenský trh do segmentu off trade nový horký ležiak Budvar 33 – „prvý horký ležiak z Budvaru“. Už v predchádzajúcom roku si ležiak získal u zákazníkov veľmi priaznivú odozvu a preto sa pivovar rozhodol uviesť Budvar 33 na trh vo fľašiach a v plechovkách. Práve horký ležiak pomohol v minulom roku Budějovickému Budvaru k veľmi dobrým obchodným výsledkom, a to napriek zatvoreniu pohostinstiev a reštaurácií.

V realizácii rozvojového plánu, ktorý začal už v roku 2015, pokračoval pivovar aj v roku 2020. Na investície vynaložil Budějovický Budvar vlani 410 mil. Kč. (vyše 16 mil. eur). V minulom roku pivovar napríklad uviedol do plnej prevádzky novú fľaškovaciu linku. Po ukončení všetkých naplánovaných investícií v celkovej hodnote 2,5 mld. Kč (vyše 98 mil. eur) sa ročná produkcia piva zvýši na viac než 2 milióny hektolitrov.