Počasie láka do prírody. Tí zodpovední majú vždy v batohu aj tieto dve veci

Príroda je tu pre nás, preto by sme nemali zabúdať robiť niečo pre ňu. Foto: Shutterstock

Jar sa už hlási a slnečné lúče nás vyťahujú do prírody. Okrem keksíkov by ste si však nemali zabudnúť zbaliť aj dve veľmi potrebné a prospešné veci.

Dni sú čoraz teplejšie a jarné slniečko nás láka do parkov, lesov, hôr. Práve teraz je ideálny čas na to, aby sme prírode pomohli zbaviť sa všetkého, čo do nej nepatrí. Odpad, ktorý tam príslušníci nášho ľudského rodu zanechali, je ešte stále dobre viditeľný a ľahko dostupný, až pokým všetko opäť nezakryjú listy kríkov a tráva či lúčny porast. Čo oči nevidia, to srdce nebolí by v tomto prípade rozhodne platiť nemalo.

Preto sa začnime správať zodpovedne a pri najbližšej príležitosti si so sebou na výlet vezmime aj vrece na odpadky a už dnes začnime minimalizovať produkciu vlastného odpadu. Napríklad tým, že vymeníme jednorazové plastové fľaše so sýtenou vodou za viacnásobne použiteľné. Praktické a zároveň pekné riešenie ponúka SodaStream so svojimi malými fľaškami MOB – My Only Bottle.

Štýlové My Only Bottle fľašky sú univerzálne, ako sa hovorí, „do koča aj do voza“.

V taške či ruksaku veľa miesta nezaberú a keď sa vám voda z nich minie, „dočapujete“ si ľahko ďalšiu, veď patríme medzi krajiny, kde ešte stále tečie pitná voda z vodovodu. Veľkú alebo malú fľašu môžete na sýtenie používať až tri roky a potom vám ešte stále bude slúžiť na zabezpečenie pitného režimu vodou z vodovodu, alebo ju môžete s trochou kreativity využiť ako pomocníka v domácnosti.

Vypočítajte si, na koľko vás vyjde liter sýtenej vody zo SodaStreamu!

Ak vám záleží na zdraví prírody a na vašom tiež, využite to, čo je určené na dlhodobé používanie a ušetríte vlastné aj prírodné zdroje. Veď vodu z vodovodu máme na celom Slovensku ešte stále pitnú, dokonca vynikajúcu! Bublinky vám do nej hocikedy pridá SodaStream. Nemusíte viac kupovať sýtenú a jemne sýtenú vodu, vy sami si ju nasýtite bublinkami presne tak, ako máte práve chuť. Máte radšej ochutené bublinkové nápoje? S originálnymi príchuťami SodaStream môžete kombinovať rôzne chute a vymýšľať tak vaše vlastné nápoje!

Foto: SodaStream, shutterstock