Zálohovanie PET fliaš sa blíži, na výber máte už dnes

Od januára budete doma potrebovať miesto aj na prázdne PET fľaše. Fotoj: pixabay

Už len pár týždňov a začneme nosiť PET fľaše a plechovky späť do obchodu na recykláciu. Alebo si už teraz môžete vybrať alternatívu s minimom námahy.

Určite ste už počuli o pripravovanom zálohovaní PET fliaš a plechoviek, veď začiatok tohto sa párkrát posunul, až sa ustálil na 1. januári 2022. Od tohto dňa za každú PET fľašu a plechovku priplatíte 15 centov, ktoré sa vám vrátia, keď fľašu vrátite späť. Aké jednoduché… až kým si neuvedomíte, že tie fľaše musia mať vrchnák, nesmú byť pokrčené a musia mať čitateľný kód. To znamená, že prázdne fľaše budete musieť odkladať tam, kde sa im „nič nestane“. No a samozrejme bude ich treba nosiť nielen z obchodu, ale aj späť do zberného automatu. Niektoré veľké reťazce už spustili skúšobnú prevádzku a vo svojich vybraných predajniach umiestnili automaty na zber PET fliaš a ak máte chuť, môžete si teda už teraz skúsiť vláčenie fliaš nielen z obchodu, ale aj do zberného automatu.

Pokiaľ kupujete v PET fľašiach len sýtenú a ochutenú sýtenú vodu, máme pre vás riešenie na niekoľko rokov. Vláčenie kupovanej vody z obchodu nie je predsa činnosť, ktorou by ste si mali ruinovať chrbát aj rodinný rozpočet! Sýtenú vodu môžete mať doma kedykoľvek si zmyslíte a to bez vláčenia fliaš hore – dolu a skladovania plných aj prázdnych jednorazových plastových obalov. Vlastne vodu nebudete piť z plastu vôbec.

SodaStream Crystal je ekologická aj ekonomická alternatíva PET fliaš. Foto: SodaStream

Elegantný SodaStream Crystal v bielej alebo čiernej farbe totiž disponuje nadčasovo dizajnovou sklenenou fľašou, ktorá poslúži aj ako štýlová karafa. S pohármi v rovnakom originálnom dizajne ako fľaša tak máte doma perfektnú súpravu na bublinkové nápoje. Môžete v nej servírovať nielen čistú perlivú vodu, ale aj ochutenú o niektorú z príchutí SodaStream, ktoré ani v bublinkovej vode nestrácajú nič zo svojej intenzity. V ponuke je klasická chuť ovocia, no aj obľúbené originálne príchute Pepsi, Mirinda, 7UP a ich ľahšie verzie. Sledujte FB SodaStream Slovakia a dozviete sa ešte viac zaujímavých informácií.