Martin Malo novým riaditeľom Grafton Slovakia

Novým riaditeľom spoločnosti Grafton Slovakia sa k 1. februáru 2022 stal Martin Malo (40). Jeho hlavnou úlohou bude naďalej posilňovať vedúce postavenie tejto personálnej spoločnosti na slovenskom trhu a pomocou inovatívnych projektov prispieť k ďalšiemu zlepšovaniu služieb klientom aj uchádzačom o prácu. V rámci svojej pozície bude mať Martin Malo na starosti aj vedenie pobočky v Českej republike, ako aj skupiny Gi Group, do ktorej Grafton Slovakia patrí.

„Trh práce na Slovensku zažíva neľahké obdobie, a preto je dôležité zamerať sa na inovácie a zvyšovanie kvality personálnych poradenských služieb. Grafton Slovakia je etablovanou značkou na slovenskom trhu s rozvinutou základňou pobočiek, klientov aj aktívnych kandidátov. Som rád, že môžem byť súčasťou jej ďalšieho rozvoja a stáť pri tvorbe nových inovatívnych HR služieb aj tu, na Slovensku, pretože slovenské pomery poznám veľmi dobre, nakoľko som tu pôsobil takmer 20 rokov,“ hovorí Martin Malo s tým, že k jeho ďalším cieľom patrí tiež pomoc slovenským firmám a zamestnancom vyrovnať sa s významnými zmenami, ktoré so sebou priniesla pandémia koronavírusu.

Martin Malo vyštudoval Fakultu politických vied a medzinárodných vzťahov. Od roku 2009 začal pôsobiť v segmente personálnych služieb. Pred príchodom do spoločnosti Grafton Recruitment Česká republika a Gi Group v roku 2019 zastával post predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa spoločnosti Trenkwalder v Českej republike a na Slovensku. Svoj čas najradšej trávi so svojím synom Martinom, rád si zahrá tenis a najlepšie zrelaxuje pri šoférovaní obľúbeného youngtimera.  

O Grafton Slovakia

Personálna agentúra Grafton Slovakia bola založená v roku 2004 a v súčasnej dobe pôsobí v Bratislave, Nitre, Košiciach, Prešove a Žiline. Je súčasťou Gi Group. Svojim lokálnym aj medzinárodným klientom, ako i uchádzačom o prácu ponúka široké portfólio služieb v oblasti náboru, dočasného pridelenia zamestnancov a talent manažmentu či rôznorodých HR riešení. Pripravuje tiež na mieru riešenia outsourcingu alebo kompletné zaistenie servisu náboru riadením celého procesu ako hlavný dodávateľ. Patrí medzi popredných poskytovateľov outplacementových služieb a poradenstva, ako aj výberu zamestnancov pomocou assessment centier, špeciálnych testov a dodatočne ponúka poradenský servis v oblasti ľudských zdrojov. Grafton Slovakia je súčasťou Gi Group. Viac na www.grafton.sk.

O Gi Group

Gi Group je prvá talianska nadnárodná spoločnosť pôsobiaca v oblasti zamestnávania a zároveň je jedným zo svetových lídrov v oblasti služieb zameraných na rozvoj trhu práce. Skupina pôsobí v oblasti dočasného pridelenia i zamestnávania na hlavný pracovný pomer, ďalej potom vyhľadávania a výberu zamestnancov, executive search, školenia, podpory relokácie, outsourcingu a poradenstva v oblasti personálnych a administratívnych služieb.
Vďaka procesu internacionalizácie, ktorý bol spustený v roku 2007, v súčasnej dobe pôsobí spoločnosť Gi Group priamo alebo prostredníctvom strategických partnerstiev vo viac než 50 krajinách Európy, Ázie, Afriky a Ameriky.
Na konci roku 2010 dosiahla Gi Group významné uznanie vďaka svojmu vstupu do Svetovej organizácie pre zamestnanosť (WEC) ako Svetový korporátny člen.