Poznáte farmárky? Limitovaná novinka Woolee je láska na prvé obutie

Sú perfektné na nosenie v meste aj v lese, dobre vyzerajú s rifľami aj so šatami. Milujeme ich už takmer sto rokov a stále sú v móde. A teraz sú ešte lepšie, ako kedykoľvek predtým!

Farmárky, často nazývané aj “farmerky”, sú ikonickým kúskom obuvi, ktorý má svoje korene v americkom vidieckom prostredí. Tieto topánky sú obľúbené nielen pre svoj unikátny vzhľad, ale aj pre svoju odolnosť a pohodlie.

Farmárky sa začali vyrábať začiatkom minulého storočia farmárov a robotníkov na americkom vidieku. Ich hrubá, odolná konštrukcia a pohodlný dizajn z nich spravili ideálnu obuv pre ľudí, pracujúcich na poliach a v ťažkom teréne. Ich základný vzhľad zahŕňal hrubú gumovú podrážku a kožený vršok.

S postupom času sa farmárky stali symbolom rebelantskej mládeže a alternatívnej módy. V 50. a 60. rokoch ich nosili mladí ľudia, vrátane rockerov, motorkárov a hippies. Tieto topánky boli často zdobené nálepkami, výšivkami a rôznymi doplnkami, čo vytváralo individuálny štýl ich nositeľov. Vďaka svojej odolnosti a zároveň pohodlnosti si získali silnú pozíciu aj medzi topánkami na túry a pobyt v prírode. Postupom času sa z nich stal aj módny hit, ktorý dopĺňa outfity nielen do mestskej džungle. Najnovším trendom sú prvotriedne farmárky Woolee s vlneným vnútrom.

Pod farmárkami Woolee sú podpísaní Baťa a Ovečkáreň.

Farmárky sú obľúbené pre svoje špecifické charakteristické rysy

Hrubá gumová podrážka

Ich hrubá podrážka zabezpečuje výbornú trakciu a ochranu pred náročnými poveternostnými podmienkami a terénom.

Kožený vršok

Kvalitné farmárky majú vršok vyrobený z kože, odolnej voči opotrebovaniu, takže vydržia celé roky.

Vysoký priehlavok

Vysoká priehlavková časť poskytuje dodatočnú podporu a stabilitu

Šnurovanie

Farmárky sa obvykle šnurujú, čo umožňuje presne regulovať ich pohodlie pri nosení.

K rifliam aj k šatám

Ich unikátny a retro štýl z nich robí výnimočný doplnok ku každému outfitu. Nestarnúce farmárky už dávno nie sú len pracovnou obuvou, teraz sú súčasťou vysoko módnych outfitov a farmárky Woolee sú toho dôkazom.

Štýlové farmárky Woolee sú neprehliadnuteľné a pohodlné do mesta aj do prírody.

Farmárky Woolee, jedinečné huňaté spojenie značiek Ovečkáreň a Baťa

Na obľubu farmárok stavila aj legendárna značka Baťa a v spojení s tradičnou značkou Ovečkáreň vytvorili pohodlné a kvalitné farmárky Woolee. Tie spájajú tradičný dizajn, prvotriednu kožu a ovčiu vlnu. „Prepojenie úspešného e-shopu Ovečkáreň.sk s tradičným výrobcom obuvi Baťa s viac ako storočnou históriou sa nám zdalo ako skvelý projekt, ktorý sa určite bude ďalej rozvíjať,“ popisuje Miroslav Kusbach, výrobný riaditeľ zo spoločnosti Baťa. Farmárky Woolee sú navrhnuté tak, aby prinášali pohodlie a spoľahlivosť po celý deň, bez ohľadu na to, kam ich životný štýl ich majiteľa zavedie. Táto tradičná, napriek tomu trendy členková obuv ponúka bezkonkurenčnú kombináciu štýlu, funkčnosti a pohodlia. Za finálnym designom novinky stojí spolupráca interného produktového tímu Ovečkárne s externým štúdiom Creepy a firmou Baťa. „Na výrobe sa podieľa cca 65 pracovníkov vo všetkých fázach výroby. Výroba 1 páru kvalitných huňatých „farmárok“ je zhruba 116 minút. A denná produkcia je cca 550 – 650 párov obuvi,“ dodáva Kusbach.

Vlna v teple chladí, vo vlhku odvádza pot a v chlade hreje, dokonca aj keď je vlhká. Má antibakteriálne a samočistiace vlastnosti, dokonca pohltí aj nepríjemný zápach

Novinka od Ovečkárne si zachováva tradičný dizajn, ale zároveň topánky dopĺňa o teplú a huňatú výplň z ovčej vlny, ktorá zaistí vysoký komfort a teplo. Táto unikátna obuv je vhodná na rôzne aktivity – od práce na vidieku po voľnočasové aktivity a výlety v náročnom teréne. Svoje miesto ale nájde aj ako módny doplnok k trendy outfitom. Ovečkáreň tieto topánky zároveň predstavuje pod svojou novou značkou Woolee, ktorá nahrádza doteraz používaný názov Vlnka. „Tento typ obuvi v našej ponuke doposiaľ chýbal. Jedná sa o kvalitnú topánku, ktorá sa stala ikonou. Rozhodli sme sa spojiť túto štýlovú topánku s našou ovčou vlnou, ktorá v zime zaistí absolútny komfort a huňaté teplo. Jedná sa o limitovanú edíciu, ktorá bude dostupná len v obmedzenom množstve,“ hovorí Ondřej Machala, CEO Ovečkárne.

Vo Woolee prejdete pohodlne celou jeseňou a zimou. Čakajú vás na ovečkáreň.sk!


Fotogaléria