Pripravte sa na grilovaciu sezónu

Tiež sa už tešíte na dlhé teplé večery? Presne také večery sú totiž ako stvorené na spoločné grilovanie s rodinou alebo priateľmi. Skôr ako naložíte mäso a pripravíte vonkajšie sedenie, skontrolujte, v akom stave je váš gril alebo krb. Možno budete prekvapení, koľko hrdze sa na ňom od minuloročnej sezóny objavilo. Nemusíte sa ale hneď obzerať po novom. Stačí mu dať nový ochranný náter.

Ochrana pred teplom aj poškodením

Nie ste si istí, aký náter na renováciu grilu použiť? Farba musí odolať vysokým teplotám a zároveň by mala gril ochrániť pred koróziou a poveternostnými vplyvmi. Žiaruvzdorné farby Primalex všetky tieto požiadavky spĺňajú. Nárazovo odolajú teplotám až do 700 °C (pri kúrení je v kachliach alebo grile priemerne 200 °C). Obsahujú veľké množstvo silikónového spojiva, vďaka ktorému zabránia tomu, aby v priebehu rokov dochádzalo ku sprašovaniu, poškriabaniu alebo šednutiu materiálu.

1. Na renováciu záhradného grilu potrebujete len pár hodín času, jedny šikovné ruky, trochu fortieľa a Žiaruvzdornú kováčsku farbu Primalex. Ďalej si pripravte kefu, štetec s prírodnou štetinou a miešadlo.

2. Povrch grilu najskôr obrúste a zbavte všetkých nečistôt.

3. Farbu otvárajte najlepšie špeciálnym otváračom. Vďaka tomu totiž neporušíte viečko a budete ju môcť použiť opakovane. Farbu dôkladne premiešajte. Aby výsledok splnil vaše očakávania, musia sa všetky zložky správne spojiť. Farebné pigmenty majú totiž tendenciu zdržiavať sa na dne plechovky.

4. Farba je pripravená na okamžité použitie, takže nie je potrebné ju riediť. Môžete sa teda rovno pustiť do natierania. Štetec namáčajte do farby len do štvrtiny. Náter aplikujte vždy na vychladnuté povrchy.

5. Farbu naneste v 2-3 vrstvách. Medzi jednotlivými vrstvami povrch nezabudnite vždy vypáliť. Stačí pozvoľne, na 150-250 °C. Vďaka tomu bude povrch grilu odolný proti poškriabaniu, získa na tvrdosti a pružnosti.

6. Mäso už čaká naložené v chladničke, gril je ako nový. Grilovanie teda môže začať!

7. Žiaruvzdornými farbami Primalex môžete natierať aj ďalšie tepelne namáhané kovové materiály, ako sú krby, dymovody, kachle alebo kotly.

Odborník PRIMALEX radí:

Farba nesmie prísť do priameho kontaktu s plameňmi. Nie je preto vhodná na rošty alebo vnútorné časti ohniska. Rozdiel medzi Žiaruvzdornou kováčskou farbou a Žiaruvzdornou farbou je vo výslednom vzhľade. Kým s prvou z nich dosiahnete hlboký matný vzhľad a povrch zostane hrubý, druhá farba je hladšia a polomatná.

Primalex Žiaruvzdorná kováčska farba je špeciálna syntetická farba na báze silikónovej živice s obsahom hrubšej železitej sľudy, grafitu a antikoróznych pigmentov. Slúži na ochranu aj dekoráciu tepelne namáhaných podkladov.

Primalex Žiaruvzdorná farba je špeciálna syntetická teplotne odolná farba na báze silikónovej živice a špeciálnych anorganických pigmentov. Dokáže znášať nárazové teplotné zaťaženie až 700 °C.

Začnite svoj PROJEKT NA VÍKEND

Ešte nemáte plán na víkend? Spravte si ho spolu s nami a na konci dňa sa budete tešiť z vymaľovanej izby, na ktorú ste si doteraz netrúfli, a dokonca zvládnete aj renováciu nábytku na chalupe, ktorý na ňu čaká už celé týždne. Alebo by ste radšej oživili svoj balkón či záhradu? Žiaden problém!

Nezáleží na stupni vašej zručnosti, dôležité je nadšenie a chuť pustiť sa do práce. S odborníkmi z Balakrylu a Primalexu dotiahnete svoj projekt v dome, byte aj v záhrade do úspešného konca. Ak hľadáte pomôcky na zveľadenie príbytku alebo odbornú pomoc, navštívte predajne DOM FARIEB alebo si nakúpte online na www.domyfarieb.sk. Pre viac inšpirácie kliknite na www.projektnavikend.sk a vyberte si ten, ktorý je vášmu srdcu blízky. Tak poďme na to!

Foto: Pexels.com, Primalex