Žiadne umelé navyšovanie cien a dychberúce zľavy – skutočný Black Friday už začal

Najväčšia sieť elektropredajní v SR – PLANEO dokáže rásť aj počas kríz. Aktuálne má už 54 predajní a prichádza s novým vizuálnym konceptom. Okrem toho od dnes spúšťa Black Friday nielen so skutočnými zľavami, no tiež s nulovým navýšením pri splátkach.

Nová predajňa PLANEO v Štúrove je už s novým vizuálom. Foto: PLANEO

PLANEO je ukážkový príklad, ako sa spoločnosť dokáže s krízami nielen vysporiadať, ale popri nich aj rásť. Prvú predajňu otváralo v krízovom roku 2009. Neskôr, počas lockdownov v rokoch 2020 – 2021, ktoré mali na mnohých predajcov fatálny dopad, vyriešilo zmenou svojich kamenných predajní na výdajné miesta e-shopu a túto službu si ponechalo až dodnes. Na zmenu spotrebiteľského správania zareagoval elektropredajca vlastnou službou Doprava PREMIUM, ktorú neskôr rozšíril o spoluprácu so spoločnosťou Packeta. K svojim 53 výdajným miestam tak pridal aj ďalších skoro 2000 výdajných miest a boxov Packety, čím sa zaradil k predajcom s najdostupnejším tovarom. V polovici októbra otvorilo PLANEO svoju 54. predajňu v Štúrove. Tá je zároveň prvou predajňou označenou novým logom.

PLANEO má už 54 predajní, tovar sa dá vyzdvihnúť do pol hodiny. Foto: PLANEO

Nové logo už na prvý pohľad nesie atribúty dynamickej filozofie spoločnosti: je jednoducho čitateľné, zrozumiteľné, svieže, s úsmevom ako prídavkom. „Redizajn sme poňali evolučne – s ohľadom na našich verných zákazníkov sme zachovali konzistentnosť, omladenou grafickou identitou zas oslovujeme mladšie generácie. Lepšiu vizuálnu čitateľnosť ocenia tiež používatelia mobilných zariadení,“ vysvetľuje CEO PLANEO Peter Benický. Súčasťou nového vizuálu je aj claim „S úsmevom pre všetkých“, vyjadrujúci dlhodobo nastolený smer siete PLANEO ako takej. „Úsmev nie je na našich predajniach žiadna novinka. Naši predavači ochotne a s úsmevom poradia, naši kuriéri s úsmevom odovzdajú tovar a spokojný úsmev je poznávacím znamením našich zákazníkov. Tento claim sa teda vyslovene ponúkal z praxe,“ prezrádza Peter Benický, ako inak, s úsmevom na tvári.

Peter Benický predstavil nové logo PLANEO na najväčšej slovenskej výstave elektroniky Fast Day. Foto: Zuzana Dudášová

Black Friday už začal: Zľavy, nulové navýšenie pri splátkach aj dostatok tovaru

V novom vizuálnom prevedení bola otvorená už 54. predajňa PLANEO v Štúrove. Redizajnom postupne prejdú všetky existujúce predajne, celý vozový park, e-shop planeo.sk, ako aj sociálne siete. Prvou kampaňou, ktorá odštartovala pod novým logom, je spotrebiteľmi mimoriadne obľúbený a očakávaný Black Friday.

Black Friday v PLANEO sa už začal s týmito zľavami

Náš Black Friday zákazníkov určite prekvapí, pretože začína už v pondelok 31. októbra a bude trvať až do 27. novembra. Čo neprekvapí, sú skutočné plošné zľavy na vybrané značky, za ktorými si stojíme. Umelé navyšovanie cien pre vytvorenie ilúzie zľavy patrí u niektorých obchodníkov k bežným praktikám, zvlášť pred výpredajovými akciami. My sa od takýchto praktík dištancujeme a preto sú v PLANEO zľavy síce opticky nižšie, no zato skutočné. Okrem toho ponúkame našim zákazníkom možnosť nákupu na splátky bez navýšenia a zatiaľ dostatok tovaru v skladoch. Black Friday je preto ideálnou príležitosťou na nákup vianočných darčekov,“ uzatvára CEO PLANEO Peter Benický.

O SPOLOČNOSTI PLANEO

PLANEO je najrýchlejšie sa rozvíjajúca sieť maloobchodných predajní s produktmi svetových výrobcov a značiek po celom na Slovensku. Od polovice roku 2009 otvorilo na slovenskom trhu PLANEO už 54 maloobchodných predajní. Je to aj vyše 500 zamestnankýň a zamestnancov z každého kúta našej krajiny.

PLANEO svojim zákazníkom ponúka starostlivo vybraný sortiment elektrospotrebičov a služieb, no okrem toho tiež zabezpečuje aj výrobky na objednávku tak, aby dokázalo uspokojiť aj najnáročnejšieho zákazníka. V jeho sortimente nájdete nielen produkty z kategórie domácich spotrebičov, ako sú mixéry, kávovary, rýchlovarné kanvice, hriankovače, toastovače, sušičky ovocia, mlynčeky či odšťavovače, no tiež potreby pre domácnosť, ako chladničky, vinotéky, práčky, sušičky bielizne, sporáky, vstavané spotrebiče, televízory, domáce kiná, DVD a Blu-Ray prehrávače. Prináša aj prístroje na starostlivosť o telo, ako fény, kulmy, žehličky na vlasy, holiace strojčeky, epilátory, strihače vlasov, no tiež kancelársku a počítačovú techniku či zariadenia na gaming, ako stolné počítače, notebooky, tablety, mobilné telefóny, smartfóny, herné konzoly a podobne. V ponuke má napríklad aj školské tašky a ďalšie množstvo tovaru, no tiež široký výber príslušenstva. Okrem špičkových produktov prináša aj rad kvalitných služieb, ako sú odvoz a dovoz spotrebičov až domov, splátky na mieru, poistenie spotrebičov, predĺženie záruky, okamžitá výmena a ďalšie. Všetkých 53 výdajných miest tiež poskytuje zákazníkom špeciálny vernostný program PLANEO karta, vďaka čomu je možné čerpať ďalšie dodatočné benefity a výhody. Vďaka stabilnému a dlhoročnému zázemiu na trhu je sieť predajní PLANEO schopná byť jedným z lídrov na trhu vo svojej oblasti a konkurovať službami, cenami aj sortimentom ponúkaných spotrebičov.


Fotogaléria