Budějovický Budvar začína reaktiváciu značky na Slovensku dvoma výnimočnými pivnými novinkami

Český národný pivovar Budějovický Budvar predstavuje svoje plány na reaktiváciu značky na Slovensku prostredníctvom svojej slovenskej dcérskej spoločnosti Budweiser Budvar SK. Ich súčasťou je predstavenie dvoch nových pív: prémiového ležiaka Budvar Reserve, zrejúceho až 200 dní, a horkého ležiaka Budvar 33, dostupného len v Čechách a na Slovensku.

Budweiser Budvar patrí medzi najznámejšie značky českého piva na celom svete. Svoje výrobky v súčasnosti exportuje do 76 krajín vrátane napríklad Nemecka, Ruska, Británie, Nového Zélandu či Kanady, s plánom rozšíriť pôsobenie hlavne v Afrike. Popri výrobe a distribúcii piva podporuje jeden z najväčších českých pivovarov aj zaujímavé minipivovary varením limitovaných edícií piva a ich umiestnením na svojich pípach v pohostinstvách.

Na slovenskom trhu je prioritou českého národného pivovaru reaktivácia značky. „Našou misiou ako českého národného pivovaru je byť ambasádorom českej pivnej kultúry. Najväčšie aktivity vyvíjame v HoReCa segmente, kde je to hlavne edukácia o správnom štýle čapovania, starania sa o pivo a o celkovom zážitku. Slovenskí spotrebitelia piva sú na vysokej úrovni a sú veľmi nároční,“ hovorí riaditeľ Budweiser Budvar SK Ivan Schwarz.

Riaditeľ Budweiser Budvar SK Ivan Schwarz

Pozdravy z Republiky piva ohlasujú zmenu stratégie

Budweiser Budvar je Slovákom roky známy, hoci sa u nás výraznejšie nekomunikoval. Podľa slov Ivana Schwarza, v ktorého kompetencii sú okrem Slovenska aj regióny juhovýchodnej Európy, Blízkeho východu a Afriky, to spôsobila nejednotná globálna stratégia a ponechanie komunikácie značky na lokálne trhy. Teraz značka prichádza s jednotnou globálnou kampaňou Pozdravy z Republiky piva, ktorá jasne stanovuje pozicioning a stratégiu vo všetkých regiónoch sveta. Kampaň zároveň nadväzuje na nedávny rebranding značky, ktorý odkazuje na vyše 800-ročnú tradíciu pivovarníctva v Českých Budějoviciach a vychádza z historických etikiet pivovaru. Pri komunikovaní zmeny stratégie a reaktivácii značky na Slovensku spolupracuje Budweiser Budvar SK s PR agentúrou 10/10 Communications.

Český národný pivovar disponuje asi najväčšou kapacitou ležiackych tankov v Európe.

Originalitu zachovávajú lokálne zdroje

Zakladatelia pivovaru Budějovický Budvar už v roku 1895 stavili na vybalansovanú chuť dnes už ikonického ležiaku a tá sa rokmi nemení. Na rozdiel od iných veľkých pivovarov sa pivo v Budějovickom Budvare varí výhradne z lokálnych surovín: celých hlávok žateckého chmeľu, ktorý je jedným z najtradičnejších v Európe, z moravského jačmenného sladu, tradičných pivných kvasníc a 10-tisícročnej vody z artézskych studní, ktorá svojou čistotou a kvalitou dosahuje hodnoty dojčenskej vody. To dáva pivu jeho vlastné, nezameniteľné vlastnosti. „Českobudějovický pivovar pivo nerýchli, ale necháva ho prejsť aj fázou kvasenia, aj fázou zrenia. V Budějoviciach disponujeme pravdepodobne najväčšou kapacitou ležiackych tankov v celej Európe, čo umožňuje ležiaku zrieť tak dlho, ako je to potrebné. Preto naše výrobky stále chutia ako originálne pivo, majú svoj vlastný terroir a s pivami z globálnych pivovarov sa nedajú porovnávať,“ vysvetľuje Ivan Schwarz. Lokálne zdroje a tradičné postupy sú zároveň dôvodom, prečo sa Budweiser Budvar varí výlučne v Českých Budějoviciach. Zachovaniu unikátneho spôsobu varenia piva napomáha aj fakt, že Budějovický Budvar je jediný národný podnik v Čechách.

Prémiové lahôdky z Budějovického Budvaru aj na Slovensku


Pre objaviteľov nových chutí a milovníkov originality prichádza český národný pivovar na slovenský trh s dvoma novinkami. Prvou je exkluzívny Budvar Reserve. Až 200 dní odležaný ležiak zaslúžene patrí medzi najprémiovejšie ležiaky na svete a vzhľadom na dlhý proces výroby je jeho produkcia limitovaná.

Druhá novinka je horký ležiak Budvar 33, dostupný v plechovkách, fľašiach alebo pre HoReCa segment v sudoch. V názve skrýva 33 jednotiek horkosti IBU, dosiahnutých odrodou chmelu Agnus a sladom Crystal Light, používaným spravidla pri vrchne kvasených pivách. „Slovensko je jedinou krajinou na svete, kam budeme horký ležiak Budvar 33 vyvážať,“ upozorňuje Ivan Schwarz.

Horký ležiak Budvar 33 je dostupný v plechovkách, fľašiach a bude tiež v každej dobrej pivárni.

Dve výnimočné novinky tak na našich pultoch doplnia tradičné portfólio českobudějovického pivovaru: vlajkovú loď Budweiser Budvar Original, o čosi ľahší Budvar Výčepní, svetovo uznávaný Budvar Tmavý a nealkoholický Budvar Nealko.


Fotogaléria