Refill bar od AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT už aj v Bratislave

Značka prémiovej vlasovej kozmetiky AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT spúšťa v Bratislave a Prahe novú službu Refill Bar. Tá umožňuje doplniť si svoj obľúbený produkt vlasovej kozmetiky AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT do opakovane použiteľnej fľaše z unikátnej doplňovacej stanice. Značka ide zase o veľký krok ďalej vo svojom udržateľnom prístupe a vy vďaka nej môžete znížiť svoju ekologickú stopu.

Refill Bar na Slovensku a v Čechách

Značka AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT nanovo spúšťa službu na dopĺňanie vlasovej kozmetiky do zákazníkom donesených fľašiek na Slovensku, aj v Českej republike. Vďaka tomu AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Refill Bar predlžuje život pôvodne jednorazovej plastovej fľaši. Prvým salónom, ktorý túto službu na Slovensku spustil je bratislavský salón Strokoway. V Českej republike ju ponúka pražský salón Hairthusiasts.  

A ako to funguje? Jednoducho! Kaderník vám poskytne osobnú profesionálnu konzultáciu a odporučí vhodné produkty AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT. Vybrané produkty vám naplní z Refill Baru do fľaše vyrobenej z recyklovateľného plastu. Fľašu potom označí etiketou na biologickej báze. Hneď, ako produkt doma spotrebujete, nevyhodíte prázdnu fľašku do koša ani do triedeného odpadu, ale znova ju prinesiete do salónu, kde sa opätovne doplní vašou obľúbenou vlasovou kozmetikou. A jej životný cyklus môže začať nanovo.

Udržateľný prístup a AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT

Značka vlasovej kozmetiky AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT sa od svojho vzniku snaží o udržateľný prístup. Všetky jej fľaše, nádoby a plechovky sú recyklovateľné, do svojich prípravkov používa len starostlivo vybrané ingrediencie s „free from“ vegánskymi receptúrami, podporuje iniciatívu za udržateľnosť rastliny guar (ingredienciu, ktorá sa stará o vlasy a pokožku) a tiež etický spôsob získavania extraktu z fialovej ryže. Vegánske produkty sú registrované vo Vegan SocietyÔ, nákupné tašky sú vyrobené z recyklovateľného papiera, materiály pre salón sú tlačené atramentom bez minerálneho oleja na vegánskom, biologicky rozložiteľnom papieri s FSC certifikátom a všetky AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT uteráky pre salóny sú zo stopercentnej Fairetrade organickej bavlny.