Harmónia v kuchyni: Všetko na svojom mieste

Každý nový rok nás sprevádza množstvo predsavzatí. Popri športe sa medzi absolútnych favoritov radí zdravá výživa. Trendy je prechod na vegetariánsku alebo vegánsku stravu. Je jedno, na ako dlho. Čo my na to? Takýto prístup je možné len podporovať a pustiť sa do toho! So všetkým, čo vám pri plnení dobrých predsavzatí môže v kuchyni pomáhať. A že poriadok stojí na prvej priečke a pridáva na motivácii, o tom nie je pochýb.

Svoje o tom vie Nadine Meyerová z „The Organized“ z Hamburgu, ktorá sa v roku 2019 vyškolila u Márie Kondovej v New Yorku ako odborníčka na poriadok. Nadine nás exkluzívne navštívila priamo na mieste a priniesla veľa skvelých tipov, ako na upratovanie. Ideme na to!

Kolekciu „Harmónia v kuchyni: Všetko na svojom mieste“ nájdete v predajniach Tchibo od 9. januára 2023 alebo v Tchibo kútikoch v obchodných reťazcoch od 10. januára 2023. Pre držiteľov TchiboCard bude dostupná online už od 3.1.2023.

Úložný box na vajíčka

S plastmi na biologickej báze. Bezpečné uskladnenie a ochrana na prepravu 10 vajec. So zaklapávacím uzáverom. Exkluzívne na www.tchibo.sk. Odporúčaná cena od: 10,99 €.

Držiak na fľaše do chladničky

Úspora miesta pri skladovaní v chladničke bez kĺzania a cinkania. Gumový poťah na ochranu pred skĺznutím. Odporúčaná cena od: 6,99 €.

Zásuvné boxy do chladničky

Ideálne na usporiadanie a oddelené skladovanie ovocia, zeleniny a iných potravín. Prísavky na optimálne zaistenie polohy. Dva kusy v balení. Odporúčaná cena: 14,99 €.

TIP 1: ÚLOŽNÝ BOX DO CHLADNIČKY „SOM PRVÝ NA RADE!“

Nepochybne tiež poznáte ten nepríjemný pocit, keď z chladničky musíme vyhodiť nejakú potravinu. S našim tipom ale môžete s podobným vyhadzovaním skoncovať. Stačí do chladničky umiestniť box a do neho ukladať všetky potraviny, ktoré by mali byť spotrebované čo najskôr

Variabilné potravinové zásobníky          

Objem prispôsobíte potrebe – malý zásobník od 600 do 850 ml, veľký od 1 350 do 1 600 ml. Jednoducho ich zostavíte do stĺpa. Dva kusy v balení. Odporúčaná cena: 27,99 €.

TIP 2: JEDNOTNÉ POTRAVINOVÉ ZÁSOBNÍKY A PEKNÉ POPISKY

Majú vaše otvorené kuchynské police pôsobiť poriadnejším dojmom? Skúste potraviny uložiť v dózach jednotného vzhľadu. O prehľadnosť sa postará pekný popis – napríklad kriedovou fixkou. Rada na nákup: V takých dózach získajú vaše potravinové zásoby navyše aj skvelý šmrnc. A aby zásobníky vyzerali vždy pekne plne a šetrili miesto, ich veľkosť môžete podľa potreby meniť. Mimochodom, nechajú sa aj perfektne stavať na seba.

Držiak na kuchynské utierky

Jednoduché zavesenie – bez vŕtania a lepenia. Na dvierka skriniek, police a pod. s hrúbkou do 1,9 cm. Dva kusy v balení. Odporúčaná cena: 9,99 €.

Utierky na riad

S recyklovaným materiálom. Savé a rýchloschnúce. Majú dlhú životnosť a nepúšťajú vlákna. Tri kusy v balení. Exkluzívne na www.tchibo.sk. Odporúčaná cena: 10,99 €.

Úložný box

Estetické uskladnenie – možnosť rôznorodého, flexibilného využitia. S protišmykovými silikónovými pätkami. Odporúčaná cena: 14,99 €.

TIP 3: PORIADOK V ZÁSUVKE S UTIERKAMI

Aj na najkrajšiu utierku a handričku niekedy dôjde a putujú na čas do zásuvky. S našim tipom ju medzi ostatnými znova nájdete na prvý pohľad. Poskladajte utierky pozdĺžne na tretiny. Rovnaký postup opakujte v priečnom smere alebo utierky jednoducho zrolujte do roliek. A hneď ich môžete zaradiť medzi ostatné. Skladne a prehľadne.

Úložné vaky

S recyklovanou bavlnou. Na suché uskladnenie zeleniny. Priedušný materiál. So sťahovaním na šnúrku.Odporúčaná cena: 14,99 €.

Úložné boxy

S recyklovaným materiálom, Ideálne na skladovanie napr. kuchynských, domácich alebo kancelárskych potrieb.  Odporúčaná cena: 11,99 €.

Univerzálne čistiace handričky

S recyklovaným materiálom. Na čistenie na sucho a na mokro. Pre rôzne povrchy. Dlho vydržia, nepúšťajú vlákna a dobre sajú. Odporúčaná cena: 7,99 €.

Kefa so škrabkou na rúru

S recyklovaným materiálom. Zalomené štetiny – ideálne na čistenie grilovacieho roštu alebo plechu na pečenie. Odolný, s dlhou životnosťou. Odporúčaná cena: 7,99 €.

NÁŠ TIP PRE VÁS: CITRÓN – POMOCNÍK PRI UMÝVANÍ

Vôňu pečeného mäsa síce milujeme, avšak zbaviť sa zvyškov mäsa pri umývaní pekáčov, to je neľahký oriešok. Skúste ale použiť citrón ako hubku. Pripálenina sa začne odlupovať sama aj bez chemických prostriedkov a potom ju už odstránite čisto len vodou a kefou.

Užitočné informácie o spoločnosti Tchibo

Tchibo patrí k najväčším výrobcom kávy na svete a je vedúcou firmou na trhu praženej kávy na mnohých európskych trhoch. Tchibo je rovnako jedným z najväčších medzinárodne pôsobiacich maloobchodných predajcov. Jedinečný obchodný model spoločnosti Tchibo prepája kávovú expertízu a týždenne nové tematické kolekcie spotrebného tovaru. Svoje výrobky ponúka Tchibo prostredníctvom viackanálového distribučného systému, ktorý tvorí sieť kamenných predajní Tchibo, internetový obchod www.tchibo.sk a sieť predajných miest vo vybraných predajniach obchodných reťazcov. Spoločnosť bola založená v roku 1949 v nemeckom Hamburgu, kde má svoje ústredie.

V Slovenskej republike pôsobí prostredníctvom TCHIBO SLOVENSKO spol. s r.o. od roku 1991 v segmente praženej a instantnej kávy pod známymi značkami Tchibo, Eduscho a Davidoff Café. Od roku 2008 rozvíja TCHIBO SLOVENSKO na slovenskom trhu obchodnú činnosť zameranú na predaj spotrebného tovaru Tchibo. Každý týždeň je uvedená do predaja nová kolekcia asi 30 výrobkov na určitú tému vo výbornom pomere ceny a kvality. Témy sa v priebehu roka striedajú a postupne zahŕňajú všetky oblasti: od kuchyne cez módu, šport, elektroniku, hračky, šperky až po záhradu. Kolekcie sú limitované a predávajú sa vždy výlučne do vypredania zásob alebo obmedzenú dobu. Popri týchto týždenne nových limitovaných kolekciách ponúka Tchibo aj dizajnovú kolekciu výrobkov na pôžitok z kávy, ktorá je súčasťou stálej ponuky siete obchodov Tchibo. Tchibo nezabúda ani na milovníkov domácej kvalitnej kávy – s domácim kapsľovým kávovarom Cafissimo alebo plnoautomatickým kávovarom na zrnkovú kávu Esperto si svoju obľúbenú šálku kávy môžete dopriať v pohodlí domova rýchlo, ľahko a profesßionálne. Spoločnosť Tchibo podniká zodpovedne. Dlhodobo sa angažuje v mnohých projektoch zameraných na trvalo udržateľnú produkciu kávy, bavlny či dreva a zaistenie zodpovedajúcich pracovných a životných podmienok malopestovateľov a pracovníkov v továrňach. Aktívne pomáha riešiť otázky ako globálne otepľovanie, ohľaduplné hospodárenie s vodou, pôdou, energiami a zdrojmi, zaobchádzanie s odpadom či zachovanie biodiverzity. Zapája sa do činnosti mnohých miestnych komunít.


Fotogaléria