Jarné trendy v kuchyni: Jemný pastel, kvietky a tradície

Jarné dni v nás prebúdzajú túžbu po premene našich príbytkov. Po tmavých zimných dňoch a dlhých večeroch to chce niečo svieže, vzdušné, jemné! Najrýchlejšou možnosťou, ako zmeniť štýl domácnosti, je zamerať sa na doplnky.

Tento rok budú na sviatočných veľkonočných stoloch, ale aj po sviatkoch jari prevládať jemné tóny pastelových farieb a vzory krehkých kvietkov. Zmeniť štýl je azda najjednoduchšie v kuchyni:

  1. Prestrite nový obrus
  2. Zlaďte s obrusom utierky a chňapky
  3. Ako správna gazdinka pri varení chráňte svoje oblečenie peknou zásterou
  4. Pri servírovaní radšej než na množstvo doplnkov stavte na originalitu
  5. Stačí pár kúskov riadu s jarným motívom a hneď panuje v kuchyni veselá nálada!

Doplnky do kuchyne voľte z prírodných materiálov. Tie z e-shopu oveckaren.sk sú vyrábané lokálne, sú zdravotne nezávadné aj ekologické a navyše sa tiež ľahko udržiavajú. Veď sa len pozrite napríklad na tieto varešky – sú také krásne, že si vyslovene pýtajú byť na očiach, vyložené na kuchynskej linke!


Dolaďte k nim kuchynské zástery, ktoré sú sviežo jarné, no zároveň kvalitné aj odolné. A keďže už Veľkonočné sviatky klopú na dvere, správne gazdinky začínajú vyťahovať plechy na pečenie. Pokiaľ nestíhate alebo si netrúfate na veľké vypekanie, nevadí. Stavte na jednoduché keksíky z lineckého cesta, či trebárs z cesta medovníkového. S typickými veľkonočnými vykrajovačkami z Ovečkárne budete mať o zábavu pre celú rodinu postarané raz-dva.

Urobte si radosť a vykrojené keksíky či medovníky hravo ozdobte. Veď Veľká noc je farebná!


Fotogaléria