Kulmujete a žehlíte si vlasy? Na tieto kroky nesmiete zabudnúť!

Kulmovanie či žehlenie vlasov je pre našu korunu krásy poriadna záťaž. Niet divu, že sú čoskoro vysušené, krehké a lámavé. Tomu sa však dá ľahko zabrániť.  

Žehlička a kulma na vlasy sú fantastické domáce kaderníčky. Vlasy vám narovná, zvlní, skučeraví, ale pozor! Dokáže vám ich aj totálne zničiť, ak nepoužívate správnu techniku žehlenia. Osvojením si správneho postupu vám rovné alebo kučeravé vlasy vydržia oveľa dlhšie a čo je najhlavnejšie- vaše vlasy budú krásne, hebké a dlho upravené.

Vyberte si vhodný šampón a kondicionér

Úprava vlasov sa začína už pod sprchou. Správne zvolený šampón a kondicionér vašim vlasom poskytne potrebnú výživu a ochranu a zbytočne ich nezaťaží, takže účes dlhšie vydrží. Prípravky bez silikónu sú ideálne.

Použite ochranu pred teplom

Ďalším zlatým pravidlom starostlivosti o vlasy je ich ochrana pred teplom. Netýka sa to len žehličky, ale aj fénu a kulmy. Akonáhle majú byť vaše vlasy vystavené vysokému teplu, použite špeciálny ochranný sprej alebo krém na vlasy.

Žehlite iba suché vlasy

Netrpezlivosť vás môže stáť prinajmenšom končeky vlasov. Mokré vlasy sú najkrehkejšie, takže pred žehlením ich naozaj dokonale vysušte.
Tip: Spolovice suché vlasy môžete vyrovnať aj s použitím studenej žehličky a fénu – vlasy zachyťte do žehličky ako keby ste ich žehlili, ťahajte dolu a zároveň prameň vysúšajte fénom.

Upravujte po častiach

Suché vlasy pred kulmovaním a žehlením dobre rozčešte, rozdeľte do jednotlivých sekcií a každú zvlášť zopnite. Postupne ich uvoľňujte a upravujte. Takto upravené vlasy do seba pekne „zapadnú“ a vytvoria dokonalý účes.

Náš tip na vlnité vlasy:

Žehličkou vlasy vyžehlíte dorovna, lokne vyčarí kulma, ale čo vlny vo vlasoch? Tie získate pomocou loknovacej kulmy BaByliss 2165CE. Je ľahko ovládateľná, dobre sa s ňou manipuluje a teploty turmalínových dosiek od 120 do 210 °C vhodne nastavíte pre váš typ vlasov.

Teplotu nastavte podľa potrieb vlasov

Ak si automaticky nastavíte žehličku či kulmu na najvyššiu teplotu, nečudujte sa, keď vám vlasy po čase skrepovatejú a začnú sa lámať. Príliš vysoká teplota vlasy ničí. Chce to trochu experimentovania, ktorá teplota je pre vaše vlasy najvhodnejšia, preto začnite od nižších teplôt a postupne zvyšujte. So správnou teplotou vaše vlasy vydržia oveľa viac.

Neponáhľajte sa

Úprava vlasov nie sú preteky s časom. Pramene vlasov spracúvajte pomaly a rovnomerne, opakované vystavovanie vlasov teplu ich zbytočne vysušuje.

Použite vlasové sérum

Upravené vlasy ošetrite dokončovacím produktom. Či už to bude jemný olej, sérum alebo lak na vlasy, špeciálny prípravok udrží váš účes upravený po celý deň.

Foto: pixabay, babyliss