PLANEO Elektro a Úsmev ako dar sa opäť spojili pre dobrú vec

Vďaka tabletu sa deti môžu učiť.

V ťažkých časoch sú dobré skutky dvojnásobne potrebné. PLANEO Elektro preto podáva pomocnú ruku aj v dobe, keď sami čelia existenčnej kríze.

Podobne ako mnohé ďalšie predajne a prevádzky to ani najrozšírenejšia sieť elektropredajní na Slovensku momentálne nemá jednoduché. Napriek tomu ani vo vlastnej náročnej situácii nezabúdajú na pomoc najslabším. „V minulom roku sme zahájili spoluprácu s organizáciou Úsmev ako dar. Deťom z Centier pre deti a rodiny a zo sociálne slabších rodín sme v lete darovali produkty značiek Sencor a SodaStream, koncom roka sme pre rodiny v Bernátovciach zabezpečili chladničky a v tomto roku pokračujeme projektom „Pomôž rodine,“ hovorí Mária Smejová z marketingového oddelenia PLANEO Elektro.

V lete minulého roka potešilo PLANEO Elektro deti z Centier pre deti a rodiny a zo sociálne slabších rodín.

Projekt „Pomôž rodine“ je úplne nový koncept pomoci, ktorý vznikol popri e-shope Úsmev ako dar. Jeho účelom je umožniť zakúpenie konkrétneho produktu pre konkrétnu rodinu v núdzi. „PLANEO Elektro vkladá do projektu produkty so špeciálne zníženou cenou a ich následný dovoz na miesto určenia. Na základe podnetu si prejdeme parametre požadovaných spotrebičov, vyberieme vhodný produkt a Úsmev ako dar zabezpečí možnosť jeho financovania,“ vysvetľuje systém spolupráce.

Novinka má zatiaľ iba niekoľko týždňov, počas ktorých sa pomáhalo šiestim rodinám. Pre dve z nich zabezpečilo PLANEO Elektro automatické práčky a trom školákom v jednej rodine umožnil takto zakúpený tablet možnosť dištančného vyučovania. „Sme radi, že sa môžeme zúčastňovať tejto myšlienky. S Úsmevom ako dar sa nám pracuje veľmi dobre a veríme, že našu spoluprácu budeme rozvíjať naďalej. Samozrejme, záleží od situácie, ako nás čaká, no vízie už máme a ak to bude v našich silách, podporíme každý zmysluplný nápad,“ dodáva Mária Smejová.

Foto: Archív firiem