PLANEO Elektro napriek kríze otvorí novú predajňu

Hoci situácia kamenným predajniam nepraje, najrozšírenejšia slovenská sieť elektropredajní sa rozrastá a poskytne  nové pracovné miesta. Jej 53. predajňa bude v Námestove.

PLANEO Elektro je svojimi 52 kamennými predajňami ľahko dostupné z každého kúta Slovenska. Momentálne ich využíva ako výdajné miesta pre svoj e-shop planeo.sk.

Najväčší elektro predajca však aj napriek pandémii a lockdownu plánuje otvoriť 53. pobočku na Orave. „Sme veľmi radi, že už v marci otvoríme našu novú predajňu v Námestove.“ hovorí Peter Matuška, riaditeľ siete predajní PLANEO Elektro a dodáva: „Jej sprevádzkovaním sme v regióne vytvorili jedenásť nových pracovných miest a až na jednu pozíciu sú všetky obsadené novými zamestnancami. Aj napriek obmedzeniam, ktoré v našom sektore kvôli pandémii pretrvávajú, bude táto nová predajňa slúžiť našim zákazníkom hneď od začiatku, zatiaľ ako výdajné miesto. Dostupnosť našich služieb a starostlivosť o zákazníka sú našim heslom už viac ako 10 rokov. A inak to nebude ani v Námestove.

Benefity zamestnancom zostali

Ako uvádzajú prieskumy – až tretina všetkých firiem tento rok v snahe udržať si životaschopnosť siahla na zamestnanecké benefity. Podľa slov HR manažérky Ing. Dagmar Polievkovej sa však benefity v PLANEO Elektro nerušili, pretože prioritou ich spoločnosti je zachovanie všetkých pracovných miest a udržanie zamestnancov. „Jedna vec je zamestnanca udržať, druhá postarať sa aj o udržanie jeho vedomostí a znalostí tak, aby bol pripravený vykonávať svoju prácu na vysokej profesionálnej úrovni aj po otvorení predajní.  Zamestnanci sú predsa základom našej spoločnosti. Počas lockdownu majú preto naši zamestnanci permanentný prístup do interného vzdelávacieho systému e-learning, v ktorom sa dozvedajú novinky zo sveta elektroniky a získavajú dôležité informácie, vďaka ktorým sú  vždy v obraze. Nováčikovia, ako napríklad v Námestove, sa aj vďaka tomuto špeciálnemu vzdelávaniu  pod vedením školiteľov adaptujú do nových pozícií ľahšie a rýchlejšie sa stávajú členmi veľkej rodiny PLANEO Elektro,“ objasňuje D. Polievková.

V pandemickom roku rozbehli 2 predajne aj vlastnú dopravu

V minulom roku, aj napriek pandémii a obmedzeniam, otvorilo PLANEO Elektro 2 nové pobočky vo Veľkom Mederi a v Humennom. Rozbehlo tiež nové služby, ako je doručenie tovaru ešte v deň objednávky či vyzdvihnutie tovaru v daný deň na predajni pre tých, ktorí uprednostňujú osobný kontakt. Samozrejme, pri dodržaní všetkých bezpečnostných aj zdravotných opatrení.

Sieť elektropredajní PLANEO Elektro vylepšila tiež svoj dovoz tovaru pre zákazníkov. Na dovoz tovaru zákazníkom využívala služby prepravnej spoločnosti, čo znamenalo menšiu mieru pružnosti. „Pre potreby Dopravy priamo domov sme rozšírili vlastný vozový park a vytvorili 26 nových pracovných miest pre kuriérov. Vlastné autá a vlastní zamestnanci pre nás znamenajú rýchlejšie napĺňanie požiadaviek našich zákazníkov,“ vysvetľuje fungovanie vylepšenej dopravy P. Matuška. K zákazníkovi tak posiela svoje výrazne označené autá s vyškolenými zamestnancami. Služba Doprava priamo domov je dostupná v každej z 53 kamenných predajní spoločnosti.

Zatiaľ čo väčšina predajcov tovar doručí po prvé dvere a len málokedy ho vynáša na poschodie, kuriéri PLANEO Elektro spotrebič vynesú priamo do domácnosti na miesto, ktoré určí zákazník. Tovar vybalia, pripravia na inštaláciu a starý spotrebič spolu s obalovým materiálom bezplatne odvezú na ekologickú likvidáciu. Zákazníkom okrem toho štandardne ponúkame možnosť splátkového predaja bez navýšenia, poistenie aj predĺženie záruky na spotrebiče, no tiež využívanie vernostného programu PLANEO karta. Vernostná PLANEO karta je prenosná, takže ju môže využívať celá rodina aj známi. Výhody, ktoré z nej plynú, využívajú držitelia hneď po zaregistrovaní,“ uzatvára riaditeľ elektropredajní Peter Matuška.

O PLANEO Elektro:

PLANEO Elektro v súčasnosti predstavuje najdynamickejšie sa rozvíjajúcu sieť maloobchodných predajní so spotrebnou elektronikou na Slovensku. Od roku 2009, kedy otvorilo prvú predajňu v Prievidzi, rastie vďaka šikovným ľuďom ďalej a počet otvorených predajní, ktorý dnes predstavuje 53, ani zďaleka nie je finálny. Po celom Slovensku doručuje zákazníkom kvalitný sortiment produktov za tie najlepšie ceny a to vďaka vlastnej doručovacej a logistickej službe DOPRAVA DOMOV.

Je členom skupiny FAST, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 1997 a v Európe zamestnáva viac ako 2 200 zamestnancov. Za jeden rok predá viac ako 3 milióny kusov tovaru, a to aj vďaka vlastnému logistickému a servisnému stredisku. Sieť elektro predajní PLANEO Elektro v súčasnosti zamestnáva 450 spokojných zamestnancov. Okrem kvalitného sortimentu poskytuje celý rad ďalších služieb, ako doprava a doručenie tovaru až domov, zvýhodnená rodinná karta, predĺžená záruka a ďalšie množstvo  akcií podľa aktuálnej ponuky.