Domácimi bublinkami za čistejší svet: Malou zmenou ušetríte svoj rozpočet a ešte oveľa viac!

Na veľké veci netreba vždy veľké činy. Stačí malá zmena, ktorá spustí reťazovú reakciu pozitívnych výsledkov.

Každý rok oslavujeme 22. apríla Deň Zeme. Ten vznikol v roku 1970 ako reakcia na obrovský únik ropy v roku 1969. Vtedy si winsconsinský senátor Gaylord Nelson uvedomil, že je potrebné otvorene hovoriť o ochrane životného prostredia. A nielen hovoriť, ale aj niečo pre to robiť. V roku 1990 sa Deň Zeme rozšíril do celého sveta a v Kalifornii začalo pôsobiť Medzinárodné ústredie Dňa Zeme. Už v prvom roku pôsobenia zaktivizovalo vyše 200 miliónov ľudí v 140 krajinách sveta.

Nenahraditeľnosť cenných darov, poskytovaných Zemou, si už tradične 22. apríla pripomíname hodinkou bez svetla, kedy sa obrovská časť Zeme ponorí do tmy. Je to však len zlomok z toho, čo môžeme spraviť pre lepšie životné prostredie. Na jeho záchrane sa môžeme veľkou mierou podieľať minimalizovaním odpadu a jeho triedením. Jednoducho stačí kupovať čo najmenej tovaru, zabaleného v jednorazových obaloch, zvlášť ak si výrobok vieme spraviť sami doma. Veľmi dobrým príkladom je sýtená voda: môžete si ju kúpiť zabalenú v plaste, alebo si ju môžete jednoducho vyrobiť doma.

V tomto kontexte má SodaStream veľký potenciál pomôcť zlepšiť ekologickú situáciu. SodaStream ponúka domáce prístroje na výrobu perlivých nápojov, s ktorými si môžete jednoducho a rýchlo pripraviť vlastné sýtené nápoje bez nutnosti nakupovania balených nápojov v obchodoch. Aké jednoduché a pritom účinné! Prečo? Pretože tým pomáhať minimalizovať množstvo plastových fliaš, ktoré sa dostávajú do životného prostredia. Lebo buďme k sebe úprimní – aj napriek zálohovaniu sa ešte stále plastové fľaše a plechovky povaľujú v našich lesoch a potokoch.

O 5 miliárd kusov odpadu menej

Že je to naozaj účinný spôsob, dokazuje aj štatistika z minulého roka. Výmenou kupovanej balenej sýtenej vody za prístroj SodaStream odbremenili používatelia prístrojov SodaStream Zem od odpadu z 5 miliárd pollitrových jednorazových plastových fliaš! Jednoducho si robia sýtenú vodu doma – a ešte aj ušetria.

Vypočítajte si, koľko ušetríte výmenou kupovanej sýtenej vody za SodaStream!

SodaStream ponúka riešenie pre každého, kto má rád perlivú vodu, a to aj ochutenú. Prístroj si vyberiete podľa toho, aký sa vám hodí do domácnosti napríklad v e-shope sodastream.sk s dopravou nad 40 eur zadarmo, bombičku vymeníte aj pri bežnom nákupe vo vybraných známych potravinových reťazcoch, u elektro špecialistov, v známej sieti kancelárskych potrieb a ďalších stovkách predajní rôznych formátov ako rozličný tovar, železiarstva atď, alebo vám ju Lunys privezie domov spolu s vašim nákupom potravín.

Nájdite najbližšie výmenné miesto pre vašu SodaStream bombičku!

Elegantný SodaStream Crystal so sklenenou fľašou sa hodí na kuchynskú linku aj do luxusnej zasadačky.

Fľaše SodaStream sú bez škodlivých BPA a vydržia až tri roky denno-denného používania bez toho, aby vám do pitia uvoľňovali škodliviny. Alebo si zaobstarajte SodaStream Crystal so sklenenou fľašou. A ako bonus získate dobrý pocit z toho, že ste skutočne spravili niečo pre lepší život na Zemi nielen na Deň Zeme, ale každý deň. Nuž tak si symbolicky pripime na zdravie našej Zeme pohárom čistej vody. Na zdravie!

Malé fľaše My Only Bottle sú praktické do dámskej kabelky aj detskej tašky.

Fotogaléria